TOMASZ HABDAS

Podróżnik & bloger

Cześć, nazywam się Tomek, jestem przewodnikiem beskidzkim i kocham góry!

Tej miłości nagromadziło się we mnie tak dużo, że w pewnym momencie postanowiłem ją wydobyć na zewnątrz. Tak powstał projekt W Szczytowej Formie, czyli platforma do dzielenia się pasją, ale przede wszystkim ogromną radością, jaką dają nam góry. Nie bez powodu powiedziałem kiedyś do mojego przyjaciela, że w górach jestem najlepszą wersją siebie. Do ideału mi daleko, ale góry najbardziej przybliżają mnie do człowieka, jakim chciałbym być na co dzień. Rozwiązanie jest zatem proste – bywać w nich możliwie jak najczęściej.

Śmiało mogę powiedzieć, że to mój życiowy cel – spędzać w górach jak najwięcej czasu. Jednak jest ich nieco więcej. Z tych bardziej ambitnych – planuję zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty każdego kontynentu. W chwili obecnej moja noga stanęła już na Mont Blanc (2015), Elbrusie (2016), Kilimandżaro (2019 i 2021) oraz na Aconcagule (2022). Przede mną  kolejne wyzwania. W między czasie powoli robi się Korona Gór Europy i przede wszystkim Korona Gór Polski. A planów jest znacznie więcej – Korona Gór Słowacji, Wielka Korona Tatr czy też Korona Himalajów. Dobra rozpędziłem się, ale w sumie, czemu nie 😉

Tak poza tym, to mam trochę ponad 30 lat. Urodziłem się i wychowałem w sercu Beskidów – Żywcu i dlatego też, Beskid Żywiecki, Śląski i Mały będą dla mnie zawsze szczególnym regionem. Beskidy są jednak tak samo piękne jak Tatry. Tatry są tak samo cudowne jak Bieszczady, a te niczym nie ustępują swoim kolegom z Małej Fatry. W każdych górach można odnaleźć coś szczególnego i niesamowitego, dlatego nie pytaj proszę, które z nich lubię najbardziej. Mogę Ci z pewnością zdradzić, które znam najlepiej, ponieważ jako przewodnik beskidzki sporo mogę powiedzieć o polskich Beskidach.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej na mój temat, to zapraszam do ebooka oraz audiobooka “Skazany na szczyty” mojego autorstwa, który został wydany w 2020 roku. To właśnie tam opisałem moją górską pasję i to w jaki sposób kształtowa ona moje dotychczasowe życie.
Jestem również autorem przewodnika “Bieszczady” wydanego przez wydawnictwo Bezdroża w 2021 roku. Sięgnij tam, jeżeli szukasz pomysłu na wycieczki w to pasmo górskie.