TOMASZ HABDAS

Podróżnik & bloger

Cześć, nazywam się Tomek i kocham góry!

Tej miłości nagromadziło się we mnie tak dużo, że w pewnym momencie postanowiłem ją wydobyć na zewnątrz. Tak powstał projekt W Szczytowej Formie, czyli platforma do dzielenia się pasją, ale przede wszystkim ogromną radością, jaką dają nam góry. Nie bez powodu powiedziałem kiedyś do mojego przyjaciela, że w górach jestem najlepszą wersją siebie. Do ideału mi daleko, mam sporo wad, ale góry najbardziej przybliżają mnie do człowieka, jakim chciałbym być na co dzień. Rozwiązanie jest zatem proste – bywać w nich możliwie jak najczęściej.

Śmiało mogę powiedzieć, że to mój życiowy cel – spędzać w górach jak najwięcej czasu. Jednak jest ich nieco więcej. Z tych bardziej ambitnych – planuję zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty każdego kontynentu. W chwili obecnej Mont Blanc (2015), Elbrusa (2016) oraz Kilimandżaro (2019) mam już za sobą. Przede mną  Aconcagua i Denali. W między czasie powoli robi się Korona Gór Europy i przede wszystkim Korona Gór Polski. A planów jest znacznie więcej – Korona Gór Słowacji, Wielka Korona Tatr czy też Korona Himalajów. Dobra rozpędziłem się, ale w sumie…

A tak poza tym, to mam trochę ponad 30 lat. Urodziłem się i wychowałem w sercu Beskidów – Żywcu i dlatego też, Beskid Żywiecki, Śląski i Mały będą dla mnie zawsze szczególnym regionem. Beskidy są jednak tak samo piękne jak Tatry. Tatry są tak samo cudowne jak Bieszczady, a te niczym nie ustępują swoim kolegom z Małej Fatry. W każdych górach można odnaleźć coś szczególnego i niesamowitego, dlatego nie pytaj proszę, które z nich lubię najbardziej.